RFCS04022200BJTWS
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
RFCS04022200BJTWS
  • 1
Mega Source # : MEGA-RFCS04022200BJTWS
Manufacturer : Electro-Films (EFI) / Vishay
Packaging : Tray
Description : CAP SILICON 22PF 10V 0402
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Breakdown : 10V
Tolerance : ±5%
Size / Dimension : 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Series : RFCS
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Height : 0.016" (0.41mm)
Detailed Description : 22pF Silicon Capacitor 10V 0402 (1005 Metric)
Capacitance : 22pF